Достапни линкови

Самит на најсиромашните земји во Турција


Во Истанбул почнува петдневна конференција на 48 најсиромашни земји во светот, чија цел е пронаоѓање начини за намалување на сиромаштијата и гладта во најразвиените држави.Меѓу учесниците е и генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун и претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG