Достапни линкови

СБ на Обединетите нации ќе ја разгледа ситуацијата во БИХ


Советот за безбедбнсот на Обединетите Нации ќе ја разгледа ситуацијата во Босна и Херцеговина. На состанокот учествува и високиот претставник во БИХ Валентин Инцко кој во Советот за Безбедност ќе го претстави полугодишниот извештај во кој се наведува дека најавениот референдум во БИХ претставува напад врз Дејтонскиот мировен договор. На референдумот граѓаните треба да се изјаснат дали ги подржуваат законите за Судот и Обвинителството.
XS
SM
MD
LG