Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со локални врнежи од дожд. Во јужните делови ќе биде облачно со врнежи од дожд.
Ќе дува умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до девет степени, а дневната највисока температура од 10 до 17 степени.Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до седум степени, а дневната највисока температура ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG