Достапни линкови

Еден полицаец и неколкумина бунтовници загинаа во Русија


Еден полицаец и неколкумина бунтовници загинаа во престрелка во рускиот регион Дагестан денеска, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Портпаролот Вјачеслав Гасалов потврди дека седуммина бунтовници биле убиени во инцидентот, кој настанал откако полицијата го открила нивниот камп во шума во близина на Чеченија. Бунтовничките групи се активни во Дагестан по првата чеченска војна во 1994 година.
XS
SM
MD
LG