Достапни линкови

Либијските бунтовници ќе останат без гориво ?


Бунтовниците во Либија тврдат дека лојалистите на лидерот Муамар Гадафи гранатирале неколку резервоари за бензин во градот Мисрата. Медиумите јавуваат дека уништувањето на резервите може да доведе до недостиг на гориво, што ќе влијае на дефанзивата на анти-владините сили. Бунтовниците исто така ја повлекоа изјавата дека Италија ќе ги снабдува со оружје. Тие сега тврдат дека ниту една земја не ги снабдува со огнено оружје.
XS
SM
MD
LG