Достапни линкови

Милан нов шампион на Италија


Фудбалерите на Милан на две кола до крајот на првенството во Серија А ја обезбедија шампионската титула. Тие на синоќешното гостување на Олимпико во Рим одиграа без голови 0:0 со Рома што им беше доволно за освојување на 18-та титула во клубската историја и прва по сезоната 2003/04. Милан има освоено 78 бодови што се недостижни за градскиот ривал Интер, кој има 69.
XS
SM
MD
LG