Достапни линкови

Полициски час по насилствата во Тунис


од протестите во Тунис во јануари годинава
Владата во Тунис нареди полициски час во главниот град по неколкуте насилни инциденти во услови на транзиција на власта по неодамнешните немири. Во заедничкото соопштение на министерствата за одбрана и внатрешни работи се наведува дека полицискиот час започнува во девет попладне а завршува во пет наутро. За сега не се знае до кога ќе важи забраната за движење по улиците на Тунис во овој временски интервал.
XS
SM
MD
LG