Достапни линкови

Почна гласањето на локалните избори во Албанија


Гласачките места се отворија во Албанија утрово за локалните избори, на кои се гледа како на демократски тест за земјата, по две години политичка криза. Медиумите јавуваат дека пред опфицијалниот почеток на гласањето вчера експлодирала бомба а полицијата реагирала за да го смири насилството, Околу 5.000 домашни и странски набљудувачи го надгледуваат процесот, во кој може да се вклучат повеќе од 3 милиони гласачи.
XS
SM
MD
LG