Достапни линкови

Инцидент во затвор во Багдад, најмалку четворица загинати


Ирачките власти соопштија дека најмалку четири лица загинале во немири во затвор во Багдад ноќеска. За сега не е јасно поради што избило насилството, Според полицијата инцидентот настанал откако затвореник дошол до оружје и почнал да ги провоцира другите затвореници, при што загинале четворица полицајци. Неименувани безбедносни извори, пак, тврдат дека речиси десетмина загинале во инцидентот, многумината од кои биле затвореници.
XS
SM
MD
LG