Достапни линкови

Времето денеска облачно со повремени врнежи


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 10 до 22 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 18 степени.
XS
SM
MD
LG