Достапни линкови

Мушараф - Добро е што е убиен Бин Ладен


Первез Мушараф
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф денеска ги критикуваше Соединетите Држави поради нарушувањето на суверенитетот на Пакистан при акцијата за елиминација на Осама Бин Ладен. Во обраќањето пред пакистанската заедница во Дубаи, Мушараф нагласи дека сите луѓе што го сакаат мирот треба да бидат среќни што е убиен Бин Ладен, но оти пакистанците не треба да го прифатат нарушувањето на нивниот суверенитет. Сепак Мушараф истакна дека Пакистан и Соединетите Држави треба да соработуваат во битката против тероризмот.
XS
SM
MD
LG