Достапни линкови

Сиријската армија со тенкови го нападнала градот Баниас


Од протестите во Баниас
Сиријската армија со тенкови упаднала во градот Баниас и ги нападнала деловите од градот каде што имаше протести против претседателот Башар Ел Асад. Според активисти за човекови права, упадот во градот бил извршен од три страни, а претходно била исклучена струјата и комуникациите. Други детали засега нема.
XS
SM
MD
LG