Достапни линкови

Ал Каеда е обезглавена, изјави Обама


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека со убиството на Осама Бин Ладен и е откината главата на Ал Каеда и оти Соединетите Држави се патот на победа против таа терористичка организација. Зборувајки во Форт Кемпбел, каде што им честита на специјалците кои учествуваа во акцијата за елиминација на Бин Ладен, Обама оцени дека со ова е направен голем прогрес кон главната цел во Авганистан и во Пакистан за совладување на тероризмот.
XS
SM
MD
LG