Достапни линкови

Американски проектил во јужен Јемен за елиминација на лидер на Ал Каеда


Анвар Ал Авлаки
Американското Министерство за одбрана не ги коментира извешатите дека американски проектил погодил објект во јужен Јемен, чија цел бил еден од лидерите на Ал Каеда. Според некои агенции, радикалниот исламист Анвар Ал Авлаки, лидер на Ал Каеда на Арапскиот Полуостров, го преживеал нападот, а загинале неговите двајца браќа, кои исто така биле припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG