Достапни линкови

Потпишана платформа на коалицијата „За подобра Македонија,,


Премиерот Никола Груевски
Лидерите на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија,, предводена од владејачката ВМРО ДПМНЕ денеска во Скопје потпишаа политичка платформа со која ги определија принципите на заедничко делување во следните четири години по, како што се наведува во платформата, победата на претстојните парламентарни избори. Премиерот Никола Груевски изјави дека денеска потпишаната нова спогодба со лидерите на партиите од Коалицијата, која брои 24 партии, е најбројна досега во историјата на Македонија и се создава голем фронт за победа на претстојните избори.
XS
SM
MD
LG