Достапни линкови

Русија се сомнева во Контакт групата за Либија


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров
Русија денеска изрази разочараност од тоа што меѓународната Контакт група за Либија ја презела водечката улога во кризата од Советот за безбедност на Обединетите нации. Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров оцени дека оваа, како што рече, самоформирана група, ја поддржува воената акција во Либија. Тој ова го изјави за време на разговорите во Москва со неговиот кинески колега Јанг Џиечи.
XS
SM
MD
LG