Достапни линкови

Средба Милошоски, полковник Јорданов


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска имаше работна средба со новиот шеф на Кенцеларијата на НАТО во Скопје полковник Јордан Јорданов. Притоа, како што е соопштено, било изразено задоволство од досегашната конструктивна соработка меѓу Македонија и НАТО во контекст на Акцискиот план за членство во Алијансата.
XS
SM
MD
LG