Достапни линкови

Франција протерува либијски дипломати


Француското министерство за надворешни работи соопшти дека владата наредила 14 дипломати лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи да ја напуштат Франција. Се прецизира дека тие тоа би требало да го сторат во наредниве 48 часа. Франција го призна либиското опозициско движење и ја поддржува воената акција на НАТО против силите лојални на Гадафи.
XS
SM
MD
LG