Достапни линкови

Во Бразил уапсени српски криминалци


Бразилската полиција уапси 26 луѓе, повеќето од нив Срби под сомнение дека се членови на организирана група за меѓународен шверц на дрога. Истрагата траела речиси две години и во тој период биле запленети 620 килограми кокаин, соопшти полицијата. Шефот на групата, уапсен на 1 мај, бил еден од петтемина најбарани српски криминалци и ќе биде екстрадиран во Србија.
XS
SM
MD
LG