Достапни линкови

Обама се среќава со извршителите на убиството на Осама бин Ладен


Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да се сретне со припадниците на единицата која го изврши нападот кој резултираше со смрт на Бин Ладен.
Официјални преставници велат дека е планирано Обама приватно да им изрази благодарност на членовите на тимот „Фоки“. Тие ќе се сретнат во Форт Кембел, во Кентаки.
XS
SM
MD
LG