Достапни линкови

Информациите на Бин Ладен-богаство во борбата со Талибанците


Убиството на Осама бин Ладен може да има големо влијание врз бунтовниците во Авганистан, оценува американскиот генерал Ричард Милс од Маринскиот корпус. Тој вели дека информациите најдени во комплексот на Осама бин Ладен се извор на разузнавачко богатство во борбата против Талибанците.
XS
SM
MD
LG