Достапни линкови

Мароко-уапсени осомничени за бомбашкиот напад во Маракеш


Кафулето во Маракеш-местото на бомбашкиот напад
Мароканските власти соопштуваат дека уапсиле тројца марокански државјани осомничени за минатонеделниот бомбашки напад во кафуле во градот Маракеш во кој загинаа 16 луѓе меѓу кои и странски туристи. Полицијата тврди дека е уапсен и организаторот на нападот, кој се сомничи дека е поврзан со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG