Достапни линкови

Осомничен припадник на Ал Каеда пред суд во Франкфурт


25-годишниот германец со сиријско потекло Рами Маканеши, за кого властите во Германија сметаат дека бил обучуван во паравоен камп во Пакистан, денеска ќе се најде пред судот во Франкфурт. Обвинителите соопштија дека пред апсењето во Пакистан во јуни минатата година, Маканеши планирал да се врати во Германија за да собира пари за Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG