Достапни линкови

10-мина загинати во експлозија на автомобил бомба во ИракНајмалку 10 лица загинале, а 30-тина биле повредени во експлозија на автомобил бомба во градот Хила во централен Ирак. Цел на нападот била локалната полициска станица, а повеќето од жртвите биле полицајци.
XS
SM
MD
LG