Достапни линкови

Работници влегоа во реакторот во Фукушима


Јапонската агенција за нуклеарна безбедност денеска соопшти дека работниците влегле во зградата каде што е реакторот во нуклеарката Фукушима, за прв пат од катастрофалниот земјотрес и цунамито на 11-ти март. Работниците се задржале само 10 минути за да инсталираат машини за вентилација со цел да биде прочистен радиоактивниот материјал.
XS
SM
MD
LG