Достапни линкови

САД нема да објават фотографија од убиениот Бин Ладен


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Белата куќа сепак нема да објави фотографија од убиениот водач на Ал Каеда, Осама бин Ладен. Тој во интервју во емисијата “60 минути“ на телевизијата Си-Би-Ес, изјави дека Американските власти се двоумеле дали треба да се објават фотографии од воената акција, бидејќи снимките, како што тврдат, се премногу вознемирувачки.
XS
SM
MD
LG