Достапни линкови

Борис Тадиќ против поделба на БиХ


Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ синоќа во Крагуевац изјави дека Србија се противи на поделбата на БиХ и против какви било одлуки кои ќе го доведат во прашање мирот, развојот и европската инетрграција на таа земја. Тој додаде дека таквата политика е опасна и дека се противи и на политичкото наметнување на решенија затоа што само легитимните избраници на ентитетите во БиХ и самите граѓани можат да носат долгорочни одлуки за својата земја.
XS
SM
MD
LG