Достапни линкови

Финале: Манчестер Јунајтед-Барселона


Менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во финалето на Лигата на Шампиони со победата над Шалке со 4 спрема 1 во реванш натпреварот од полуфиналето. Јунајтед синоќа настапи со речиси резервниот тим на Олд Трафорд против Шалке, но сепак беше далеку посилен. Финалето на Лигата на Шампиони ќе се игра на 28 мај на Вембли во Лондон, а силите ќе си ги измерат Манчестер Јунајтед и Барселона.
XS
SM
MD
LG