Достапни линкови

Авганистан: Пакистанската ИСИ требаше да знае каде е бин Ладен


Захер Азими
Портпаролот на авганистанското министерство за одбрана Захер Азими соопшти дека Пакистанската агенција за разузнување требала да знае дека Осама бин Ладен се крие недалеку од Исламабад.
Ова е прва јавна изјава од Авганистан по убиството на бин Ладен во понеделникот од страна на американските специјалци. Пакистанската ИСИ беше осомничена дека има врски со милитанти кои ги напаѓаат меѓународните трупи на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG