Достапни линкови

Популарноста на Барак Обама порасна за 9 проценти


Популарноста на Претседателот Барак Обама порасна за 9 провенти во однос на минатиот месец по објавата до нацијата дека е убиен Осама бин Ладен. Според анкетите на Ју – ес - еј тудеј, Обама сега го подржуваат 56 насто американци.
Од друга страна, сега 6 од 10 американци стравуваат од одмазднички напади на Ал Каеда. Осама бин Ладен беше лидер на Ал Каеда терористичка организација одговорна за нападите врз САД на 11 септември 2001.
XS
SM
MD
LG