Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG