Достапни линкови

Синдикални протести во Белград за повисоки плати


Новица Марковиќ - синдикалец
Неколку синдикални организации во Србија од сферата на образованието, здравствените услуги, судството и полицијата организираат денеска во Белград протест со барања за повисоки плати и подобри услови за работа.
Демонстрантите ќе му предадат на претседателот на државата Борис Тадиќ отворено писмо со барања.
Синдикатот на образованието повика за денеска на целосно прекинување на работата заради протестите.
XS
SM
MD
LG