Достапни линкови

Турскиот министер за европски прашања во посета на Македонија


Turkey --Catherine Ashton, Stefan Fule, Ahmet Davutoglu and Egemen Bagis
Министерот за европски прашања и главен преговарач на Турција, Егемен Багиш денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.
За време на посетата тој ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски, претседателот на Пратеничката група за соработка со Турција Кенан Хасипи и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Петар Поп Арсов.
XS
SM
MD
LG