Достапни линкови

Земјотрес во Мјанмар -- над 40 лица загинаа


14 будистички храмови оштетени во земјотрес во Мјанмар
Силен земјотрес го погоди минатата ноќ североисточен Мјанмар, при што загинаа над 40, а речиси 50 луѓе се повредени.
Во земјотресот во планинското подрачје биле оштетени 244 куќи, 14 будистички манастири и 9 локални владини згради.
XS
SM
MD
LG