Достапни линкови

Замрзнување на цените на горивата во Бугарија


Руската нафтена компанија „Лукоил“, во чија сопственост е една рафинерија на нафта во Бугарија, ќе ги замрзне цените на горивото на еден месец, објави бугарската Влада.
Мораториумот на цените е една од владините мерки за запирање на растот на цените на горивото на мало.
XS
SM
MD
LG