Достапни линкови

Клинтон на конференција за Либија во Лондон


Либиски бунтовници на патот Бенгази-Аџдабија
Американската државна секретарка Хилари Клинтон најави дека ќе присуствува на конференција во Лондон во вторник на која ќе се разговара за воената акција против Либија. Конференцијата била договорена по телефонските разговори меѓу Клинтон, британскиот министер за надворешни работи Вилијам Хејг, францускиот Алан Жипе и турскиот шеф на дипломатијата Ахмет Давутоглу.
XS
SM
MD
LG