Достапни линкови

Израелскиот премиер повика на соборување на иранскиот режим


Бенјамин Нетанјаху
Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека иранската влада мора да биде сопрена како режимот на Муамар Гадафи во Либија. За време на официјалната посета на Русија, Нетанјаху изнесе забелешки за, како што ги нарече „соништата за супериорност“ на Иран, кои се „закана за глобалната безбедност“. Ако мора да го собориме Гадафи, на ист начин мора да го сопреме режимот во Техеран, изјави израелсксиот лидер во интервју за руската телевизија „Вести“.
XS
SM
MD
LG