Достапни линкови

Еден настрадан во земјотресите во Мјанмар


Мјанмар
Најмалку едно лице настрада во двата земјотреси кои го удрија Мјанмар денеска, потврди полицијата. Потресите биле со јачина од 7 степени на Рихтеровата скала а се почувствувале до Банкок, потврдија од Американската агенција за мониторинг. Епицентрите на земјотресите биле одалечени од приморјето и не предизвикале цунами бранови, соопштија од Пацифичкиот центар за тревожење.
XS
SM
MD
LG