Достапни линкови

Судири меѓу претседателската гарда и армиски опозициони сили во Јемен


Гардата, лојална на претседателот на Јемен, Али Абдула Салех денеска се судрила со армиските сили кои ја подржуваат опозицијата во источниот град Мукала. Наслиствата во Јемен ескалираа во минатата недела, а лидерите на јеменската опозиција повикаа на марш кон претседателската палата во Сана утре, по петочната молитва.
XS
SM
MD
LG