Достапни линкови

Битката во Фукушима продолжува


Во нуклеарката Фукушима продолжиле напорите за поправка на системот за ладење на реакторот 3. Вчера беа прекинати работите поради појавата на црн чад од реакторот.
XS
SM
MD
LG