Достапни линкови

Двајца војници на НАТО загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека од експлозија на бомба во јужен Авганистан, загинале двајца војници. Не е соопштена националноста на загинатите. Само во овој месец во Авганистан загинале 23-ца војници на НАТО.
XS
SM
MD
LG