Достапни линкови

Масовна воена вежба во Јужна Кореја


Јужна Кореја започнала голема воена вежба во близина на границата со Северна Кореја во рамките на одбележувањето на една година од потопувањето на нејзиниот воен брод. Во вежбата биле вклучени тенкови, артилерија, хеликоптери и авиони.
XS
SM
MD
LG