Достапни линкови

Португалскиот премиер ќе си поднесе оставка


Португалскиот премиер Жозе Сократес
Португалскиот премиер Жозе Сократес синоќа изјави дека ќе поднесе оставка откако парламентот го одби владиниот предлог за решавање на економската криза. Во своето телевизиско обраќање тој изјави дека опозициските партии ги одбиле предлозите за излез од кризата со кои не се предвидува финансиска помош од другите земји и по таа одлука на опозицијата владата нема услови да работи.
XS
SM
MD
LG