Достапни линкови

20 ранети и едно лице загина при експлозијата во Ерусалим


Еден од ранетите во експозлијата во Ерусалим
При ескплозија на бомба вчера во Ерусалим загинаа најмалку едно лице а 20-тина се ранети.
Израелските власти тврдат дека палестинските милитанти се виновни за експлозијата која е прв поголем напад во последниве неколку години.
Премиерот Бенјамин Нетанјаху по инцидентот го одложи патувањето за Русија каде што требаше да се сретне со руските лидери.
XS
SM
MD
LG