Достапни линкови

Француски воен брод пренесувал 3 тона кокаин


Француски воен брод е запленет денеска во меѓународните води на Коста Рика со речиси 3 тони кокаин.Уапсени се и 7-те патници на бродот соопшти полицијата. Полициската акција се одржала рано утринава кога бродот бил пресретнат со глисер патролата „ Вентосе“. Тоa е специјална едница формирана по потпишувањето на карипскиот договор за борба против дрогата, потпишан од Франција, САД, Холандија, Гватемала, Коста Рика, и Доминиканска Република.
XS
SM
MD
LG