Достапни линкови

Најмалку еден загинат во Ерусалим, Израел ги обвинува палестинските милитанти


од местото на инцидентот
Најмалку едно лице загина а дваесетмина се повредени во експлозијата на бомба на автобуска станица во Ерусалим денеска. Израелските власти ги обвинија палестинските милитанти за инцидентот, првиот поголем напад во земјата од 2004 година. Премиерот Бенјамин Нетанјаху ја одложи закажаната посета на Русија поради настанот.
XS
SM
MD
LG