Достапни линкови

Почина Елизабет Тејлор


Елизабет Тејлор
Почина актерката Елизабет Тејлор на 79 годишна возраст. Една од најпознатите холивудски ѕвезди во изминативе неколку децении, родена во Британија, починала во болница во Лос Анџелес, потврди нејзиниот портпарол. Тејлор ја започна кариерата на 12 годишна возраст со улогата во филмот „National Velvet“ во 1944 година. Таа е добитник на три оскари.
XS
SM
MD
LG