Достапни линкови

Сириските сили убиле најмалку шест лица


Активисти за човекови права во Сирија јавија дека најмалку шест луѓе биле убиени откако безбедносните сили отвориле оган врз насобрани луѓе пред една џамија во градот Дера. Агенциите јавуваат дека откако пред џамијата се собрале стотици луѓе, била исклучена електричната енергија, како и телефонските линии во тој дел на градот, по што дошло до пукање.
XS
SM
MD
LG