Достапни линкови

Косовскиот претседател Пацоли во Македонија


Беџет Пацоли
Во официјална посета на Република Македонија денеска ќе допатува косовскиот претседател Беџет Пацоли. Предвидено е за време на престојот тој да се сретне со својот домаќин, македонскиот претседател Ѓорге Иванов, како и со претседателот на Собранието Трајко Вељановски. Во рамките на посетата ќе биде потпишан Протокол за соработка меѓу Македонија и Косово во областа на земјоделството.
XS
SM
MD
LG