Достапни линкови

Акциите на светските берзи растат, а доларот падна


Tokио
Акциите на берзите во светот пораснаа и покрај нападите врз Либија и маките на Јапонија која се соочува со последиците од земјотресот и цунамито. Индексот на токискиот Никеи порасна за 4,4 насто.
Пораснаа и европските акции, а солиден напредок има и на Вол Стрит. Цената на нафтата е 102 долари, а американскиот долар падна спрема еврото и јенот за о,2 насто.
XS
SM
MD
LG